Kontakt

Me ei saa ära võtta kaotusvalu, aga saame lihtsustada surmajärgset asjaajamiste teekonda.

Ära jää üksi surmaga seonduvaid teemasid lahendades. Otsi abi meie lehelt või kirjuta meile info@surmast.ee

    Mina olen Maris Prisko ja olen Räägime Surmast lehe looja. Igapäevaselt tegelen hoopis inimeste juhtimisega ja olen rahvusvahelise müügi ja turundusjuhtimise taustaga.

    Mul ei ole surma teemadega seonduvat haridust ega meditsiinilist tausta. Alustasin selle lehega just seepärast, et oleks kanal, kus nn lihtne inimene annab surma teemat edasi läbi oma kogemuse, võimalikult lihtsas ja arusaadavas keeles. Ütleme siis, et olen surma teemade käsitlemise entusiast ja teen seda kõike seepärast, et ma näen läbi saabunud tagasisidede, kui vajalik see on. Lisaks on see mulle endale õe leinaga toimetuleku teraapia eest.

    Mina olen Jane Kaju, hariduselt vaimse tervise õde, hingelt elulõpu toetaja. Enne kui surma teema minuni jõudis olin lihtsalt õde ning suuri kokkupuuteid surmaga ei olnud.

    Aga sarnaselt Marisele, oli ka minu elus kaks aastat tagasi kaotus, milles tundsin üksindust ning segadust. Kui esialgu proovisin edasi liikuda, siis üsna pea tundus, et elul on minuga muud plaanid ning juba paar kuud hiljem sattusin magistrisse elulõpu teemadel tööd kirjutama. Samal ajal idanes peas mõte elulõpu toetaja ametist ning sellest, et võiks olla üks lehekülg, kus selliste teemade kohta oleks kompaktselt infot, et keegi teine ei peaks olema üksi nendel rasketel hetkedel.